Bejta: Taravari i përfshirë në krim, e mbrojnë Talat Xhaferi dhe Artan Grubi (Video)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2023

Nevzat Bejta nga Bashkimi Demokratik për Integrim, ka lëshuar akuza të rënda në adresë të kryetarit të komunës së Gostivarit, Arben Taravari. Ai në një intervistë për emisionin 200 në Alsat, tha se Taravari është i përfshirë në krim dhe se mbrohet nga kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dhe zv.kryeministri Artan Grubi.

“Ju kujtohet çfarë ka thënë Taravari për Ali Ahmetin? Fjalë që nuk i duron as qielli, as Toka. Ofendimet më të mëdha ja ka bërë Ali Ahmetit Arben Taravari. Nevzat Beja, Izet Mexhiti dhe të tjerët, një fjaë të keqe nuk do ta thonë sa të jetë jetë për Ali Ahmetin. Fjalët më nënçmuese i ka thënë Taravari. E tash bëjnë koalicion. Pse bëjnë koalicion, pse Taravari me bashkëpartiakët e tij është frikësuar shumë se kanë kriminalitet dhe korrupsion. Ka shumë procedura të ngritura kundër Taravarit, nuk procedohen sepse mbron Talat Xhaferi dhe Artan Grubi”, tha Bejta në Emisionin200, në Alsat.

https://www.facebook.com/AlsatMTelevision/videos/502400518668177/

TË FUNDIT
11 minuta
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
1 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
2 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
2 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
5 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

ME TE LEXUARA

11 orë
Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë
1 ditë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
8 orë
Jugu i Shqipërisë shtrenjtohet si kurrë më parë, akomodimi shkon deri në 600 euro në natë
1 ditë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
5 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës
11 orë
Temperaturat kapin ekstremin 42 gracë C, parashikimi i motit për këtë javë
1 ditë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

INFO

NA NDIQ