Bekim Junuzi nuk u nderua siç e meritoi, ja kush e thotë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Reagon Fejzulla Arifi, Ish luftëtar nga Sllupçani

Fillimish u shprehi ngushëllime familjarëve të veteranit të UÇK-së Bekim Junuzit. Sot me rastin e varrimit të këtij luftëtari të lirisë u zhgënjeva thellë për mungesën e figurave të larta fetare, politike dhe të shoqatave të veteranëve të dalura nga lufta e 2001.
As edhe dy fjalë lamtumirëse nuk u thanë në emër të veteranëve siç i ka hije përcjelljës në botën e amshueshme të një luftëtari të lirisë.
Po të kishte qenë në vend të tij ndonjë politikan, biznismen apo edhe ndonjë diler, sigurisht se nuk do të kishim mundur të afrohemi pranë varrit të tijë por sot nuk ndodhi kështu! Allahu e mëshiroftë Bekimin e bëftë nga banorët e Xhenetit.

TË FUNDIT
6 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
15 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
15 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
15 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
15 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

16 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
15 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
15 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
15 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
15 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
15 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
15 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
6 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
16 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ