Bekim Junuzi nuk u nderua siç e meritoi, ja kush e thotë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

8 Shkurt, 2022

Reagon Fejzulla Arifi, Ish luftëtar nga Sllupçani

Fillimish u shprehi ngushëllime familjarëve të veteranit të UÇK-së Bekim Junuzit. Sot me rastin e varrimit të këtij luftëtari të lirisë u zhgënjeva thellë për mungesën e figurave të larta fetare, politike dhe të shoqatave të veteranëve të dalura nga lufta e 2001.
As edhe dy fjalë lamtumirëse nuk u thanë në emër të veteranëve siç i ka hije përcjelljës në botën e amshueshme të një luftëtari të lirisë.
Po të kishte qenë në vend të tij ndonjë politikan, biznismen apo edhe ndonjë diler, sigurisht se nuk do të kishim mundur të afrohemi pranë varrit të tijë por sot nuk ndodhi kështu! Allahu e mëshiroftë Bekimin e bëftë nga banorët e Xhenetit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

ahmeti grubi

Vizita tek babai i Hashim Thaçit në Brojë, Limani akuza Ahmetit dhe Grubit

auto_shkolla_klasa_derrasa_e_zeze_shkumesi1525601470-780x439-1

Në Strugë gjithnjë e më pak filloristë, këtë vit janë regjistruar 77 fëmijë më pak

FB_IMG_1685796897237

Kasami e mirëpret ish-presidentin Bamir Topi

auto_memet-kamber-1130x6351685795598

Vdekja e 19 vjeçarit në RMV: 1.000 persona rrezikojnë ta kenë fatin e Memet Kamberit

LSDM-SDSM-600x360-1

LSDM: Mickoski para vendimit, BE ose blloku anti-Evropian!

Porti Selanik

Kapen 160 kg kokainë në portin e Selanikut, dyshohet se destinacioni ishte Shkupi

INFO

NA NDIQ