Bekim Murati: Kompanitë të aplikojnë për subvencionimin e rrogave

INA
INA

7 Qershor, 2023

Drejtori i Agjencisë për Punësim, Bekim Murati përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë publike një masë të re qeveritare për subvencionimin e rrogave.

Ai shkruan se të gjitha kompanitë mikro të vogla dhe të mesme mund të aplikojnë për masën subvencionimi i rrogave, dhe për detaje në linkun e mëposhtëm:

https://av.gov.mk/konkurse-per-masat-aktive.nspx

https://av.gov.mk/per-punedhenesit.nspx

Agjencia e Punësimit e Republikës së Maqedonisë së Veriut publikon Thirrje Publike për personat e papunë dhe punëdhënësit e interesuar që të marrin pjesë në masën aktive Subvencionimi i punësimit, qëllimi i së cilës është të mbështesë punësimin e personave të papunë të cilët e kanë të vështirë të kyqen në tregun e punës.

Punëdhënësve u jepet ndihmë financiare për pagesën e rrogës bruto në shumë prej 19.000,00 denarë në muaj, në kohëzgjatje prej 6 muajsh, me obligim që personin ta mbajnë në marrëdhënie pune edhe për 12 muaj shtesë.

Personat e papunë dhe punëdhënësit e interesuar mund të aplikojnë deri më datën 12.6.2023.

Informacione më të detajuara mund të merren në Klubet e Punës të 30 Qendrave të Punësimit, në kontakt telefonin 02-3111-850 lok. 5010 dhe në ueb faqen www.av.gov.mk,  https://av.gov.mk/konkurse-per-masat-aktive.nspx, https://av.gov.mk/per-punedhenesit.nspx

 

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-27-00-23-05-927-edit_com.facebook.katana

Ish-shefi i Inteligjencës së Kroacisë për sulmin në veri: Shuplakë e madhe për Vuçiqin

anton-quni

Quni ‘zbulon’ qëllimin e terroristëve: Synimi s’ka qenë që të rrinë në Manastir

durmo llaskarc

Si mundet që rasti i “Llaskarcës” ku pati viktima, të zgjasë me vite? – pyet gjykatësja e Kushtetueses, Kacarska

milan radoicic radojcic

Grupi i Radojiçiqit ka dhënë deri në 15 mijë euro për djegien e veturave

Mesto: Beograd
Datum: 21.05.2010
Dogadjaj: POLITIKA/EKONOMIJA - ministar bez portfelja u Vladi Srbije Sulejman Ugljanin potpisao je danas ugovore sa predstavnicima 31 preduzeÊa i organizacija iz nedovoljno razvijenih opötina, kojima se sredstva dodeljuju na osnovu prvog javnog konkursa za 2010. godinu
Licnosti: Sulejman Ugljanin

Sulejman Ugljanin përsërit kërkesën: Boshnjakët të bashkohen në negociatat ndërmjet Serbisë dhe Kosovës

Ali Ahmeti

Ahmeti: Pranoj rivalitetin, por jo deri në armiqësi

xhipi radojcicic radoicicit kfor

KFOR’i me deklaratë të re: Gjatë gjithë kohës u koordinuam, Policia e Kosovës veproi në përputhje me prerogativat ligjore

velimir bujanec ushtaraku kroat

Ushtaraku kroat: Mesazh shqiptarëve dhe Serbisë

policia kosoves terroristet veri

Reagon gruaja e terr oristit të vrarë : Pres që dikush të më zgjoj nga ky makth, prisja të dilje fitimtar

INFO

NA NDIQ