Bekim Qoku: Dhe ja, më në fund, Erdhi dita, Ali opozita

Picture of ina-online
ina-online

24/06/2024

Deputeti nga koalicioni VLEN, Bekim Qoku pas votimit të Qeverisë së re, ka dalur me nje postim në rrjetet sociale ku shkruan:

Dhe ja, më në fund, Erdhi dita, Ali opozita.

Sot shqiptarët e MV u çliruan nga uzurpimi dhe monopolizimi i pluralizmit nga ana e BDI-së, një parti e cila nga viti 2006 e ka lënë në stagnim dhe ngulfatje të plotë avancimin e të drejtave të cunguara të shqiptarëve.

Pafund afera, korrupsion të lartë, njerëz nëpër lista të zeza, shëndetësi skandaloze e jo dinjitoze, ekonomi të dështuar, arsim e kulturë dekadente dhe ekzod masiv të popullatës janë rezultatet e 22 vjet pushteti të kësaj partie dhe drejtuesve të saj.

Largimi i BDI-së dhe Ali Ahmetit nga pushteti do i bëjë mirë jo vetëm shqiptarëve dhe qytetarëve të vendit, por të gjithë rajonit. Korrupsioni i partisë shqiptare ka forcuar antishqiptarizmin maqedonas. Tash presim një politikë shqiptare pa korrupsion, që e forcon kombin tonë dhe e dobëson antishqiptarizmin. Ne duam bashkëjetesë, barazi dhe respekt, por ajo nuk arrihet me politikanë të korruptuar.

Jo BDI e Ali Ahmeti, por të urojmë që shqiptarët, të asnjë shtetit, mos përjetofshin kurrë më regjime të tilla.

Urime dhe punë të mbarë ministrave të VLEN-it në qeveri. Personalisht angazhohem të monitoroj me kujdes gjithë qeverisjen, sepse pres që të gjithë të bëjnë një punë të shkëlqyer në detyrën e re”, shkroi Qoku.(INA)

TË FUNDIT
51 minuta
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
52 minuta
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
2 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
VLEN: Kandidatët për zv.ministra përfaqësojnë dinjitet dhe profesionalizëm
21 orë
Ziadin Sela thirri mbledhje të Kryesisë së ASh-së
1 ditë
“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve
6 orë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit
1 ditë
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
1 ditë
Komunikacion i dendur në pikat kufitare “Bogorodicë” dhe “Tabanoc”
21 orë
Një 19 vjeçar nga Shkupi ndërroi jetë nga një goditje elektrike
1 ditë
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes
4 orë
Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0037

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

INFO

NA NDIQ