Bekim Qoku: Erdhi dita Ali opozita

Picture of INA
INA

22/04/2024

Kandidati për deputet nga radhët e VLEN-it, Bekim Qoku sonte në tubimin qëndror dhe përfundimtar për zgjedhjet presidenciale tha se ka ardhur koha që t’i japim fund hajnava të të drejtave tona.

“Pranë shtator se heroit tonë të papërsëritshëm Gjergj Kastrioti Skënderbeu, me mbështetjen e parezervë se Aleanca jonë dhe Alternativa jonë për ndryshim është mundësi që vlen dhe shansa që nuk duhet ta humbim dhe nuk do ta humbim. Sepse ne jemi përcaktuar për të të vetvendosur fatin tonë.  Të përbashkuar rreth flamurit kombëtar, kësaj radhe si asnjëherë më parë jemi bashkuar si opozitë shqiptare për të avansuar interesat e tona të përbashkëta kombëtre. Le t’i japim fund hajnava të të drejtave tona, sepse erdhi dita Ali opozita”, u shpreh Qoku.

TË FUNDIT
20 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
2 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
2 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
4 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
4 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"

ME TE LEXUARA

10 orë
Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë
4 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"
1 ditë
Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë "kulaçi qeveritar"?
8 orë
“Vëllavrasje”, Kasami: Deklarata e Ahmetit e rrezikshme! Ne nuk jemi të interesuar për asnjë konflikt
4 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
1 ditë
Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!
7 orë
Valixhja para komunës së Çairit, Zejdi: Nuk jam pjesë e atij skenari

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

kasami

Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në

INFO

NA NDIQ