Bekim Qoku: Policia e Kosovës deri në ardhjen e VV-së dhe Albin Kurtit nuk ka patur asnjë stacion policie në veri

ina-online
ina-online

28/09/2023

Në emisionin “Intervistë në SHENJA”, këshilltari i Albin Kurtit, nga Maqedonia e Veriut, Bekim Qoku, duke folur për zhvillimet në veri të Kosovës, tha se prishja e planit të madh dhe aksionit fillon pikërisht me kontrollin që policët kanë bërë, ku dhe iu vrarë mbeti polici Afrim Bunjaku.

“Mendoj që pika qendrore e gjithë kësaj që ka ndodhur në 24 shkurt e deri më sot, nëse nxjerrim dhe bëjmë një konkluzion është pikërisht efikasiteti i policisë së Kosovës, i menaxhimit të gjithë situatës edhe anën policore por edhe në anën politike, që është jashtëzakonisht e rëndësishme. Flasim për një polici e përgatitur jashtëzakonisht mirë, dhe një polici e tillë në duar te një menaxhmenti të mirë, administrimi të mirë siç është ministri Xhelal Sveçla së bashku me shërbimet tjera të sigurisë, nëe Kosovë… ka bërë që ta ketë këtë lloj rezultati”, tha Bekim Qoku, këshilltar i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.
Qoku ka thënë se policia e Kosovës, deri në vitin 2021, pra deri kur vjen VV në pushtet dhe Albin Kurti kryeministër në veri të Kosovës, nuk ka patur asnjë stacion policie, ndërsa tani ka 7.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

albin kurti

Kurti u drejtohet me videomesazh qytetarëve serb të Kosovës

Liridona ademaj

Eksperti i sigurisë flet për planin e vrasjes së Liridonës, ja çka paralajmëron në procesin gjyqësor

Spartak Ngjela

“Keni për ta parë…”, avokati shqiptar ‘godet’ Radoiçiqin – jep lajmin e keq për “sllavët”

tome-gashi

Teoria e Tomë Gashit: Naim Murseli e ka pasur një frikë, ka qenë në presion të madh nga dikush tjetër

77-1-750x430

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në veri politikanin serb, Aleksandar Arsenijeviq

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

“Kam mesazhet kur Naimi kërkon lekë borxh”, Gazetari: Arrestime të reja për vrasjen e Liridonës

INFO

NA NDIQ