Bekteshi: Do të punësohen 300 persona në hapjen e një fabrike belge për prodhimin e baterive

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24 Janar, 2023

Ministri i Ekonomisë përmes rrjeteve sociale ka njoftuar për investim të ri nga vendet e huaja në Maqedoninë e Veriut.

Kreshnik Bekteshi thotë se në vend do të hapet fabrikë belge për prodhimin e baterive ku pritet të punësohen 300 punëtorë.

“Nga Belgjika investim i ri në Maqedoni të Veriut! Fabrikë moderne për prodhimin e baterive me mbi 300 punëtorë”, ka shkruar Bekteshi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

064b94d4-8473-4ab5-a707-d9b312fc9ae2

Opozita shqiptare: Të gjithë njerëzit e Artan Grubit të përzier në biznesin e kazinove

oliver spasovski

Spasovski mohon se ka konflikt mbi kandidatin e LSDM-së për president: Për ne me rëndësi është Fronti Evropian

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

supermarketet-800x445

Rënie në tregtinë me pakicë me ushqim, pije dhe derivate

INFO

NA NDIQ