Bekteshi: Koncesionet për Illovicën janë dhënë nga Stavrevski dhe Gruevski

INA
INA

28/07/2023

Koncesionet për hulumtime gjeologjike për Illovica 1 dhe koncesionet për shfrytëzimin e Ilovica 1 dhe Ilovica 2 janë nënshkruar nga zëvendëskryeministri i atëhershëm Zoran Satvreski dhe kryeministri Nikolla Gruevski, njoftoi ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi në profilin e tij në Facebook.

Sipas dokumentacionit të publikuar nga ministri, shihet se vendimet e Koncesionit për hulumtime gjeologjike dhe koncesionet për shfrytëzim janë nënshkruar nga Stavreski dhe Gruevski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Hoda: BDI i ka harruar ushtarët e UÇK-së

IMG_7409

Si më prezantoi këmbimin e territoreve Hashim Thaçi, plani ishte i Edi Ramës dhe Baton Haxhiut” – Agim Bahtiri rrëfen detaje

Talat Xhaferi3

Talat Xhaferi: Ja deri kur dhe si do të jem si kryeministër

Leonard ademi

Vëllau i Liridonës: Shumë njerëz po na ofrojnë informacione rreth vrasjes së Liridonës tonë/ Ja ҫfarë thotë për këto informacione

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

vucic kendon

Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

INFO

NA NDIQ