Bekteshi: Në mars paga minimale do të rritet si në sektorin publik, po ashtu dhe në atë privat

INA
INA

13/02/2024

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi bëri të ditur se përfundimisht rroga minimale në muajin mars do të rritet në 22500 denarë.

Ai për “TV21” shtoi se nën udhëheqjen e BDI-së, në më pak se dy vjet, rroga minimale do të shkojë në 30 mijë denarë.

“Në muajin mars do të ketë edhe një rritje të pagës minimale edhe në sektorin privat dhe në atë publik, dhe në një periudhë jo më shumë se dy vite, duke u bazuar në të gjithë parametrat ekonomikë, unë jam i bindur se nën udhëheqjen e BDI-së nga 22500 denarë pagë minimale do të kemi një pagë minimale jo më pak se 30 mijë denarë”, tha Bekteshi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

anketa partite

Anketa e IPIS: Ja kush fiton zgjedhjet në Maqedoni dhe nga sa deputetë? (TABELA)

protesta tirane opozita pd

Protesta e opozitës në Tiranë, përleshje me policinë, Berisha fjalim nga arresti shtëpiak, Rama në Turqi

ASH Sela Taravari

Si të dëshmohet se cila është ASH-ja legale? Shehu tregon se kush mund ta marrë vërtetimin nga Gjykata

spb-tetove

Qeveria s’jep pëlqim për shefin e SPB-së në Tetovë

administrata-600x360-1

Kush e keqpërdori balanserin, që maqedonasit me të madhe po punësohen si shqiptarë?!

flamuri zvecan

Flamuri serb largohet edhe nga Kalaja e Zveçanit

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet mjeku dhe 3 infermiere në spitalin e Strugës

aksidenti presheve

Preshevë, tre emigrantë të vdekur e 11 të plagosur

INFO

NA NDIQ