Bekteshi nga nesër në Samitin e Kombeve të bashkuara për ndryshimet klimatike – COP28, në Emiratet e Bashkuara Arabe

INA
INA

01/12/2023

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi nga nesër deri të hënën do të marrë pjesë në Samitin e Kombeve të Bashkuara për ndryshimet klimatike – COP28, që po mbahet në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Në kuadër të Samitit, kumtuan sot nga Ministria e Ekonomisë, Bekteshi do të prezantojë Platformën e Investimeve për një Tranzicion të Drejtë Energjetik të Maqedonisë së Veriut, do të mbajë fjalim në panel diskztimin për avancimin e tranzicionit të qymyrit të organizuar nga Fondi i Investimeve Klimatike, si dhe do të marrë pjesë në takimin e Komunitetit energjetik.

Në kuadër të vizitës është planifikuar të zhvillohen edhe disa takime dypalëshe.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

marko-bislimoski-780x470-1

Bislimovski: Temperaturat e larta ditore do të ndikojnë në faturat e ngrohjes

pompa-benzines-derivatet-naftes

Lirohet çmim i naftës, shtrenjtohet çmimi i benzinës në Maqedoni

punetor ndertimi

Ndërtimet “tkurren” pas 5 vitesh! Agjentët imobiliarë paralajmërojnë rritje të çmimeve të apartamenteve: Kërkesa për akomodim mbetet e lartë

auto_prishtina-3-1-1-600x3601627103516-1

Kurti dhe Aliu sot bashkë në terren për të shënuar fillimin e punimeve në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

fature-market

Disa markete brenda natës i rritën çmimet, ankesa nga qytetarë

avio-bileta-pasaport

Pse duhet ta rezervoni fluturimin për në 5 të mëngjesit

fature-market

Shkup, qytetarët, në “mëshirën” e tregtarëve për rritjen çmimeve

bashkim kombetar proteste shqiperi kosove

Shqipëri-Kosovë, 15 milionë euro për bashkëpunim ndërkufitar për vitet 2021-2027

taksa shtepi kredi

Qytetarët e Kosovës morën mbi 137 milionë euro kredi gjatë janarit

INFO

NA NDIQ