Bekteshi: Nuk do të ketë ngrirje të çmimeve, aktualisht çmimet e prodhimeve bujqësore janë më të ulëta

Picture of INA
INA

29/05/2023

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sot tha se nuk do të vazhdojë masa e ngrirjes së çmimeve për prodhimet bujqësore, përcjell TV21. Bekteshi tha se aktualisht çmimet e prodhimeve bujqësore janë në nivel më të ulët se sa ai i ngrirjes.

“Nuk do të vazhdojë masa në pjesën e prodhimeve bujqësore duke pasur parasysh se sipas të dhënave që i kemi ne si Ministri e Ekonomisë, shumica e produkteve janë në vlerë më të ulët nga çmimet e ngrira që i kemi pasur më parë. Në rast se, nga dita kur nuk do të vlejë ai vendim për ngrirje, ka keqpërdorime nga ana e tregtarëve, ne në bazë ditore e ndjekim situatën, gjithsesi se do të vijojnë masa të ndryshme”, tha mes tjerash Bekteshi.

TË FUNDIT
16 minuta
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
27 minuta
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
52 minuta
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
57 minuta
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
2 orë
Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
19 orë
Vrasja e policit serb, analistja Ivana Stradner: Perëndimi s’po di t’i lidhë pikat
1 ditë
BDI: I gabuar dhe i dëmshëm vendimi i Qeverisë kundër tunelit të Korridorit 8 në aksin Gostivar – Bukojq
7 orë
Haziri: Me Trumpin kthehet marrëveshja e 3 shtatorit 2020, kjo e pret Kosovën
1 ditë
Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë
23 orë
Ministri Murtezani takohet me ambasadoren Ageler: Të përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe integrimin e vendit në BE
3 orë
Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së
1 ditë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

IMG_4516

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

liqeni

Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit

INFO

NA NDIQ