Bekteshi: Nuk ka rritje të çmimit, rikthehet tarifa e lirë e energjisë elektrike nga 1 dhjetori

INA
INA

27 Qershor, 2023

“Nga 1 dhjetori kthejmë tarifën e lirë për energjinë elektrike”, ka shkruar ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi në profilin e tij në Facebook, përcjell TV21.

Ministri njoftoi se nuk ka rritje të çmimit të energjisë elektrike.

Siç njoftoi sot Komisioni Rregullator, çmimi total i energjisë elektrike nga 1 korriku në bllokun e parë do të ketë zbritje me 7.04%. Çmimi total i energjisë elektrike në bllokun e dytë do të ketë zbritje me 4.09%.

Çmimi i energjisë elektrike në bllokun e tretë rritet me 2.54% dhe në bllokun e katërt me 2.42%.

Çmimet e energjisë elektrike në tarifën e lirë mbeten pothuajse identike.
Tarifa e lirë e energjisë elektrike do të jetë e vlefshme nga 1 dhjetori nga ora 13:00 deri në orën 15:00.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

IMG_5169

ASH vetë apo me BDI-në në zgjedhje, përgjigjet Taravari

IMG_5169

Taravari: Lëvizja BESA ka rritje të elektoratit

spartak

Ngjela: Të mbyllen me ligj televizionet që ftojnë antishqiptarë në studio!

vmro-mickoski

Kuzeska: Mickoski është kopje e Gruevskit

gjykata-kushtetuese

Gjykata Kushtetuese nuk vlerëson kushtetutshmërinë e Marrëveshjes së Prespës

INFO

NA NDIQ