Bekteshi, për përfitimet e Agjendës së Gjelbër: Mbi 300MV kapacitete solare për 3 vite!

INA
INA

8 Gusht, 2023

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi përmes profilit të tij në Fejsbuk ka paraqitur të dhëna lidhur me Agjendën e Gjelbër.

Deri në vitin 2018 prodhim të energjisë diellore nuk ka pasur më shumë se 20MW, kurse sot kemi mbi 230MW energji diellore në rrjet, kurse deri në fund të vitit pritet shifra e mbi 300MW.

Këto të dhëna nënkuptojnë më shumë pavarësi energjetike, prodhim vendor dhe mbrojtje të mjedisit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arm-uniforma-600x360

Buxheti i mbrojtjes do të shkurtohet për modernizimin e ushtrisë, do të bëhen shkurtime në mobilje, udhëtime, ngrohje

epa10534672 Serbia's Defense Minister Milos Vucevic attends the first edition of the Shuman Security and Defence Forum organized by the European Union External Action (EEAS) at the European Parliament in Brussels, Belgium, 21 March 2023.  EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

Vuçeviq: Serbia, e zhgënjyer me KFOR-in

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi thotë se masat e Qeverisë po japin efekt: Çdo shtëpi do të kursejë deri në 2.500 denarë

vulin

Mediat serbe, Vulin shfaqet në Lindjen e Mesme tre ditë pas sulmit terrorist në Banjskë

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj pas takimit me Osmanin: Rreziku është prezent, të bashkëpunojmë me aleatët për të shpëtuar jetë

vucic-1

Vuçiq mund të përballet me një seancë të jashtëzakonshme për ngjarjen terroriste në veri, opozita: Ai di diçka

shkupi

BERZH: Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike për 2%, vitin e ardhshëm për 3%

Screenshot_2023-09-27-12-57-46-259-edit_com.facebook.katana

Ministri Shveçla jep detaje të reja nga aksioni. Ja kush është njëri nga të vrarët

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

INFO

NA NDIQ