Bekteshi: BDI do t’i fitoj bindshëm zgjedhjet, edhe me opozitën e bashkuar dhe pa Mexhitin në parti?

ina-online
ina-online

27/09/2023

Nuk e ka një përgjigje decide se a do të jetë ministër i Ekonomisë edhe pas zgjedhjeve parlamentare, por Kreshnik Bekteshi është i bindur, se partia nga ku vjen ai, Bashkimi Demokratik për Integrim do të jetë në nivel edhe më të mirë se sa ka qenë deri më tani.

“Do të jetë në nivelin e njëjtë, mos të them edhe më të mirë për shkak se BDI në kontinuinitet është parti e cila sjell freski, është parti e cila i ka kudarot më të përgatitura”, tha Bekteshi në “10 Minuta” në TV21.

I pyetur se a do të ndodh kjo edhe pse kemi tashmë një opozitë të bashkuar dhe Izet Mexhiti nuk është pjesë e partisë, ai me përgjigje:

“Ajo as që vihet në dyshim që Bashkimi Demokratik për Integrim do t’i fitojë zgjedhjet, por do t’i fitojë zgjedhjet edhe më bindshëm për shkak të reformave që i ka bërë brenda për brenda partisë”./TV21

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prerja e druve drunj dru

Sejdiu: Po ndodh një ‘masakër’ ekologjike në territorin e komunës së Zhelinës (FOTO)

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

INFO

NA NDIQ