Bekteshi: Rritet çmimi i blerjes së duhanit për 35 denarë, marrim vendime në interes të fermerëve të duhanit

ina-online
ina-online

13/02/2024

Çmimi i blerjes së duhanit “aromatik” të klasit të parë nga rekolta e vitit 2023 do të jetë më i lartë për 35 denarë shtesë, ka shkruar ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi në profilin e tij në Facebook.

Ky vendim, sipas mendimit të Ministrisë së Ekonomisë, është miratuar në seancën e sotme të Qeverisë.

Me këtë vendim aprovohet kërkesa e Kombinatit të duhanit SHA Prilep për rritje prej 35 denarë të çmimit të blerjes së duhanit “aromatik” të klasit të parë nga rekolta e vitit 2023 që t’u paguhet fermerëve të duhanit.

“Ne marrim vendime në interes të fermerëve të duhanit”, ka shkruar ministri Bekteshi./tvklan.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

IMG_9311

Taravari: Nënshkrim i Juaj është Frymëzim dhe Nder për Mua! Ndryshimi ka Nis!

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata ulen çmimet e derivateve të naftës

INFO

NA NDIQ