Bekteshi: Të martën çmimi i bukës ngrihet dhe nuk kalon 33 denarë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2023

Të martën çmimi i bukës ngrihet dhe nuk kalon 33 denarë si për bukën e bardhë ashtu edhe për gjysmën e bardhë. Ky është vetëm hapi i parë i produkteve të listuara në vendimin e Qeverisë. Do të pasojnë vendime të reja për ngrirjen e çmimeve. Për makaronat po bëhen analiza dhe ato mjete do të përdoren për heqjen e disa detyrimeve, tha në konferencën e sotme ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi.

Çmimet, siç sqaroi Bektesi nuk do të rriten pas përfundimit të masës, vetëm nëse nuk rriten çmimet e lëndëve të para atëherë mund të ketë rritje të papritur të çmimeve.

TË FUNDIT
5 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
5 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
5 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
5 orë
Falimentoi prodhuesi gjerman i makinave elektrike Next.e.Go Mobile, investimi i planifikuar edhe në Maqedoni
5 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

1 ditë
Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro
1 ditë
Gjatë vitit 2023, në RMV janë ndërtuar gati 5 mijë objekte banesore
5 orë
Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)
1 ditë
Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare
1 ditë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

LEXO MË SHUMË

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

e.go-veture-elektrike-investim-tetove

Falimentoi prodhuesi gjerman i makinave elektrike Next.e.Go Mobile, investimi i planifikuar edhe në Maqedoni

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ