Bekteshi thotë se masat e Qeverisë po japin efekt: Çdo shtëpi do të kursejë deri në 2.500 denarë

Picture of INA
INA

27/09/2023

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi thotë se me masat e Qeverisë për ngrirjen e çmimeve të disa produkteve bazë të ushqimit, në Maqedoninë e Veriut çdo shtëpi ka kursyer rreth 2.070 denarë, shkruan TV21. Bekteshi thotë se pas vendimit për çmim të garantuar te pijet, pritet që kursimi të shkojë në 2.500 denarë.

“Krahasuar me 1 gushtin, çmimet që kanë qenë me pakicë dhe ajo që ishte me 20 shtator, pothuaj se secila amvisëri në shtetin tonë, ka kursim prej rreth 2.070 denarëve nga të gjithë ata produktet që janë ngrirë nga Qeveria, këtu nuk hyjnë pijet dhe pijet joalkoolike dhe alkoolike, që me siguri, sipas përllogaritjeve tona, do të arrin në rreth 2.400-2.500 denarë kursim në çdo amvisëri në shtetin tonë”, theksoi Bekteshi/tv21.tv

TË FUNDIT
1 orë
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
2 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
4 orë
Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin
4 orë
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
5 orë
Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

ME TE LEXUARA

2 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
1 ditë
EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup
18 orë
Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut
1 orë
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
1 ditë
Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut
18 orë
Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut
24 orë
Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së

LEXO MË SHUMË

IMG_4549

Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

zelenski trump

Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

Ilire dauti ASH

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

INFO

NA NDIQ