Bela i BESËS thumbon zv.kryeministrin Bytyqi: Tash je kujtu a… (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

29 Mars, 2023

Zëvendëskryeministri për çështje ekonomike në qeverinë e Maqedonisë së Veriut, Fatmir Bytyqi ka deklaruar se marrja e fuqisë punëtore nga jashtë është opsioni i fundit, fokusohemi në kualifikim.

E ky postim e ka shtyer Valon Belën, kreun e degës së Lëvizjes BESA në Çair ti replikoj në rrjetet sociale.

7 mijë kompani të janë mbyllur dhe ti ende po fokusohesh a? Nejse për 7vite në qeveri stu paska kujtu bre” shkruan Bela.

Ndërsa përgjigja e Bytyqit ka qenë “7 vjet unë”, duke u arsyetuar se nuk ka qenë aq në postin e zëvendëskryeministrit përgjegjës për ekonomi. (INA)

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ