Bellingham doli nga fusha duke çaluar, shqetëson tifozët e Real Madridit para El Clasicos

INA
INA

25/10/2023

Mesfushori anglez, Jude Bellingham ka qenë në formë drithëruese që kur iu bashkua Real Madridit nga Borussia Dortmund gjatë verës. Në 12 ndeshje në të gjitha garat, ai ka shënuar 11 gola, ndër të cilët më i fundit është ai në fitoren 1-2 ndaj Bragës në Ligën e Kampionëve të martën mbrëma.

Megjithatë, Bellingham nuk luajti ndeshjen e plotë pasi u zëvendësua nga Lucas Vazquez në pjesën e fundit të ndeshjes.

Ai po lëvizte ngadalë drejt zëvendësimit, duke mbajtur ijën e tij përpara se të zinte vendin në bankën rezervë të Real Madridit.

Si i tillë, sipas gazetës Mundo Deportivo, kjo ka ngjallur frikën e disponueshmërisë së tij kundër Barcelonës të shtunën në El Clasico.


Bellingham do të ishte një mungesë e madhe për Real Madridin nëse ai do të mungonte në El Clasico, kështu që Real Madridi dhe trajneri Carlo Ancelotti do të luten që çështja të mos jetë asgjë serioze dhe që ai të jetë në gjendje të stërvitet për ndeshjen e fundjavës.

Nuk ishte çështja e vetme me të cilën duhej të merrej Real Madridi të martën. Joselu Mato humbi ndeshjen kundër Bragës pasi u sëmur pak para fillimit, ndërsa Antonio Rudiger dukej se kishte pësuar një ngërç të keq në fund të ndeshjes. /Telegrafi/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ