Bellingham zbulon idhujt e tij, befason me disa emra

Picture of ina-online
ina-online

02/11/2023

Ylli i Real Madridit, Jude Bellingham ka zbuluar se idhujt e tij të parë në këtë lojë ishin Seb Larsson, Craig Gardner dhe Lee Bowyer, mesfushorë që ishin thelbësorë për trofeun e fundit të madh të Birmingham City në vitin 2011. Përveç tyre ishte edhe legjenda franceze, Zinedine Zidane.

Duke folur për gazetën L’Equipe pasi mori çmimin Kopa për lojtarin më të mirë të ri në Evropë, Bellingham shpjegoi se heronjtë e tij të parë ishin vendasin e tij.

“I admirova lojtarët e Birminghamit, skuadrën që fitoi Kupën e Ligës në Wembley (2-1 kundër Arsenalit në 2011). Heronjtë e mi ishin Seb Larsson, Craig Gardner dhe Lee Bowyer”, ka thënë fillimisht Bellingham.

“Ndërsa u futa më shumë në lojë, babai ishte më i rëndësishmi. Më vonë, modelet e mia të para ishin Wayne Rooney dhe Steven Gerrard, thjesht sepse ata luanin në Angli”.

“Pastaj kur të rritesh, fillon të shikosh futboll. Babai im kishte një fanellë false të Zidane që e kishte blerë në plazh. E merrte kudo, shpesh në shtëpi. Një ditë e pyeta: ‘Meqë ra fjala, kush është ai djalë?’ Ai u përgjigj: ‘Shkoni në YouTube dhe shikoni atë.’ Që atëherë, ndoshta nuk jam ndalur”.

“Zidane ishte lojtari që doja të bëhesha. Pata fatin ta takoja gjatë finales së Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Liverpoolit (1-0, në 2022). Isha si një fëmijë, me sy të hapur”.

“Është shumë përulëse për dikë që ka arritur kaq shumë. Ai dha një prani të madhe. Dhe, sipas djemve që luajtën me të këtu, ai ishte një trajner i madh. Kjo është po aq e rëndësishme”, përfundoi anglezi.

TË FUNDIT
6 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
7 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
8 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
8 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
21 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
23 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
21 orë
​Milani tenton sërish për Brojën
8 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
8 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
7 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
6 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ