Bellinghami u kontaktua nga Man City përpara se të bashkohej me Real Madridin

INA
INA

11/10/2023

Anëtari i bordit të Real Madridit, Jose Manuel Otero, ka zbuluar se Jude Bellinghami ishte kontaktuar nga Manchester City në verë, para se të bashkohej me “Los Blancos”.

Thuhet se “Cityzens” i ishte afruar babait të Bellinghamit, por lojtari refuzoi të shkonte në Premierligë pasi dëshironte t’u bashkohej gjigantëve spanjollë.

Duke folur në kanalin Twitch të Remontada Blanca (nëpërmjet AS), Otero tha: “Ata na e thanë këtë një ditë tjetër në drekë në Girona. Njerëzit nga Manchester City erdhën për të ngrënë dhe na thanë se kishin folur me Bellinghamin. Ata thanë se babai (Mark Bellingham) i kishte argëtuar pak duke u dhënë shpresë, por Jude tha ‘jo’, se donte të luante për Real Madridin. Kjo po ndodh me shumë lojtarë. Kur u hapet perspektiva për të nënshkruar me Real Madridin, ata harrojnë gjithçka tjetër. Madridi është mënyra më e mirë për të arritur lavdi”./Zeri.info

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ