Ben Chilwell jashtë fushave deri në muajin dhjetor

ina-online
ina-online

03/10/2023

Ben Chilwell me shumë mundësi do të jetë jashtë fushave për të paktën tetë javë pas një lëndimi muskulor në ndeshjen që Chelsea e ka zhvilluar ndaj Brighton javën e kaluar në “Carabao Cup”.

Fillimisht ishte raportuar se anglezi do të jetë jashtë fushave për katër javë, por tani siç duket lëndimi i tij ishte më serioz se sa ishte paramenduar më parë dhe për këtë arsye ai do të mbetet jashtë fushave për dy muaj.

Lëndimi i reprezentuesit anglez vjen si një goditje e madhe për Blutë e Londrës të cilët tashmë po vuajnë mungesën e disa lojtarëve për këtë arsye.

Lojtarët si Christopher Nkunku, Reece James, Romeo Lavia dhe Wesley Fofana që të gjithë tash e sa kohë nuk janë në dispozicion të trajnerit Mauricio Pochettino.

Në mungesë të Chilëell, Pochettino ka gjetur mbështetje tek Marc Cucurella për pozitën e mbrojtësit të majtë dhe deri më tash spanjolli ka pasur paraqitje mjaft pozitive.

Chelsea momentalisht e gjen veten në pozitën e 11-të në Ligën Premier me tetë pikë të grumbulluara, ndërsa xhiron e ardhshme luan në udhëtim ndaj Burnleyt.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ