Benitez bën deklaratën e papritur

ina-online
ina-online

30/01/2024

Deklarata e Jurgen Klopp se do të largohej nga drejtimi i Liverpulit në fund të këtij sezoni ka tronditur shumëkënd që nuk e priste një lamtumirë të tillë të gjermanit. Por jo Rafael Benitez. Ish-trajneri spanjoll i të kuqve, insiston se largimi i homologut të tij nuk ishte një surprizë për të.

“Unë kam një avantazh, i cili është se kam njerëz në Liverpul dhe gjithashtu edhe njerëz që njoh brenda klubit”, tha ai.

“Ndaj pak a shumë e di se si ndodhi. Unë di diçka tjetër nga brenda klubit dhe ka më shumë rëndësi se sa thjesht prania atje.

Klop doli dhe foli, për t’i dhënë klubit kohë të organizohej, e cila nga një perspektivë tjetër është gjithashtu tipike gjermane, pasi ata gjithmonë të lajmërojnë më përpara. Ndaj nuk ishte një tronditje”, tha spanjolli, duke mos zbuluar se çfarë ishte gjëja tjetër që ai dinte rreth lajmërimit të Klop për lamtumirën.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ