Benzema, asist dhe supergol në ndeshjen e parë me Al-Ittihad

INA
INA

28/07/2023

Skuadra e “Al-Ittihad” ka fituar 2 me 1 ndaj Esperance Tunis në ndeshjen e raundit të parë në Kupën e Arabisë. Golin për 2 me 1 e shënoi sulmuesi francez, Karim Benzema në minutën e 55’të.

Benzema realizoi gol spektakolar nga distanca, duke mposhtur portierin kundërshtar në mënyrë fantastike.

Ish-lojtari i Real Madrid gjithashtu bëri edhe asist te goli i parë i “Al Ittihad”, që e shënoi Hamdallah.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bundesliga

Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

mourinho

Mourinho: Nuk i kuptoj, i paralajmërova lojtarët

Bellingam Real Barca

​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

mourinho

Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

Ronaldo Al Nassr

​Ronaldo mund të gjobitet me një miliard dollarë

galatasaray

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ballistet

“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

franca-fitore-

Indeksi i UEFA-s/ Holanda në “luftë” me Francën, për vendin e pestë…

paolo Mladini

Paolo Maldini, shumë i ashpër ndaj kuqezinjve: “Milani nuk ka më ideale. Dua respekt për historinë e tij”

INFO

NA NDIQ