Benzema nuk paraqitet në grumbullimin e Al Ittihad, Gallardo e përjashton nga skuadra

ina-online
ina-online

14/01/2024

Probleme për Karim Benzema në Arabinë Saudite. Lojtari, siç mësohet nga “Marca”, nuk është paraqitur për rinisjen e sezonit te Al Ittihad dhe me urdhër të trajnerit nuk do të marrë më pjesë në ‘mini-fazën’ që skuadra do të zhvillojë nga sot në Dubai.

Lojtari, si pjesa tjetër e bashkëlojtarëve të tij, duhet të ishte paraqitur dje në ambientet e klubit në Jeddah, por sipas burimeve saudite ai nuk u paraqit. Për këtë arsye trajneri, argjentinasi Marcelo Gallardo ka vendosur të mos bëjë dallime me të dhe të mos e përfshijë në stërvitjet për të cilën skuadra është nisur drejt Dubait.

Të njëjtat burime pohojnë se francezi ka humbur tashmë tre seanca stërvitore para fundit të vitit në Jeddah, në prag të festave zyrtare për lojtarët para pushimit të Krishtlindjeve.

b.T (Dosja.al)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO / Goli i parë te Beshiktashi, por Ernest Muçi mbetet me “këmbë në tokë”

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

INFO

NA NDIQ