Benzema, ofertë nga Arabia Saudite, do të fitojë sa Ronaldo

INA
INA

31 Maj, 2023

Thashethemet e pashmangshme të tregut tashmë kanë filluar. Te Real Madridi është përfolur sërish për situatën kontraktuale të Karim Benzemas, e cila skadon në fund të sezonit.

Dhe ‘bomba’ e tregut e raportuar nga AS tashmë po shkakton shumë diskutime në ambientin ‘Los Blancos’.

Siç raportohet nga ‘AS’, e ardhmja e Benzema mund të jetë në Arabinë Saudite. Sulmuesit 34-vjeçar francez, Topi i Artë i vitit 2022, do t’i skadojë kontrata në fund të sezonit.

Kandidatura e fortë e Al-Ittihad, një klub që sapo ka fituar kampionatin, është paraqitur për sulmuesin e Real Madridit, i cili përfundoi në vendin e dytë në tabelën e golashënuesve me 18 gola prapa Lewandowski (23 gola).

Klubi verdhezi nga qyteti i Jeddah ka gati një ofertë monstruoze për Benzema prej 200 milionë euro për një vit, me opsion për vitin e ardhshëm.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

vjosa Osmani

Osmani: Me armët ruse Vuçiq po mendon aneksimin sipas modelit të Krimesë

robert fico

Partia majtiste e ish-kryeministrit pro-rus i fiton zgjedhjet në Sllovaki

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

INFO

NA NDIQ