Benzema vendos të largohet nga Real Madridi

INA
INA

1 Qershor, 2023

Ylli veteran i Real Madridit, Karim Benzema, ka vendosur të largohet ballëlartë nga klubi madrilien, pas 14 vitesh, njofton Gazeta Online Reporteri.net.

Sulmuesi francez ka vendosur t’i japë fund periudhës së tij në kryeqytetin spanjoll dhe të pranojë një ofertë rekord nga Arabia Saudite.

Kontrata e fituesit të Topit të Artë skadon më 30 qershor dhe ai ka vendosur të mos e zgjasë qëndrimin e tij në Real Madrid.

Njoftimi do të bëhet nga Karim Benzema në një konferencë për shtyp që është organizuar për këtë rast.

Lajmi u bë i ditur nga gazetari Gianluca Di Marzio.

Me Los Blancos, Benzema shënoi 353 gola dhe dha 165 asistime në 647 ndeshje në të gjitha garat, duke fituar gjithsej 23 tituj të ligës gjatë kohës së tij në Spanjë. /Reporteri.net/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

INFO

NA NDIQ