Çmime të reja të derivateve të naftës nga mesnata në Maqedoni

INA
INA

04/12/2023

Çmimet e shitjeve me pakicë të benzinave EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, nga mesnata lirohen për një denarë, kurse EURODIZEL (D-E V) dhe Vaji ekstra i lehtë për amvisëri për 0,50 denarë në litër, njoftoi Komisioni rregullator për energjetikë.

Çmimi i ri i EUROSUPER BS-95 do të jetë 78,50 denarë, EUROSUPER BS-98 do të shitet për 80,50, EURODIZEL (D-E V) për 76,00, kurse Vaji ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1) nga 75,00 denarë për litër.

Ulet edhe çmimi i shitjeve me pakicë të Mazutit M-1 NS.

Për 0.431 denarë lirohet Mazuti M-1 NS dhe një kilogram do të kushtojë 42,086 denarë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

aksident-kercove-780x439

Aksident i rëndë në Kollar të Kërçovës, raportohet për viktima

fature-market

Shkup, qytetarët, në “mëshirën” e tregtarëve për rritjen çmimeve

IMG_9408

Marrëveshja BDI & ASH-Sela për listat e përbashkëta drejt finalizimit?

arm

A do të kthehet shërbimi ushtarak? Dikur pa ushtri të kryer nuk të jepnin as nuse!

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski shpalli kandidaturën për mandatin e dytë për president

INFO

NA NDIQ