Beqarovski: Çertifikatat e vaksinimit nuk kanë më efekt

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/01/2022

Qytetarët në çdo mënyrë mundohen të anashkalojnë masat e marra nga qeveria për mbrojtjen nga Covid-19, veçanërisht kur përdorin çertifikatat e Covid-it në ambiente të mbyllura.

“Vlim me çertifikata false. Askush nuk i kontrollon. Tani janë plot kudo. Por nga ana tjetër, vërtetime të tilla nuk kanë më efekt mjekësor, sepse mund të infektohen edhe të vaksinuarit. Ajo masë nuk justifikohet më”, theksoi doktor Niko Beqarovski nga Klinika e Toksikologjisë për emisionin “Samo Vistina”.

Sipas tij, ne vazhdojmë me ndalime për të bërë diçka për t’i inkurajuar, ndërsa në fakt kemi një kundër efekt.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inbound5716384559552820021

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

inbound8095449253420538831

Valbona Adili Emini: Pabarazia gjinore në politikë ndihet kudo edhe pse kemi gra të forta e të emancipuara

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Edhe “Demokracia e re sillet më e ndërgjegjshme se VMRO-DPMNE

sela tubim

Ashpërsohet retorika në tubime, VLEN dhe Fronti Europian me akuza dhe porosi mes tyre

INFO

NA NDIQ