Beqarovski: Po të mos ishin çertifikatat e vaksinimit të detyruar, nuk do të kishte çertifikata false

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2022

Mjeku Niko Beqarovski thotë se në Maqedoni ka shumë qytetarë të cilët kanë çertifikatë për vaksina, por ato janë të rrejshme, ndërsa këta qytetarë në të vërtetë nuk janë të vaksinuar.

“Këto raste me vaksinim të rrejshëm ka në të gjithë Evropën dhe Amerikë, ndërsa secili nga ne di së paku nga pesë-gjashtë raste tilla në Maqedoni.

Po të mos ishin çertifikatat e vaksinimit të detyruar, nuk do të kishin ekzistuar qytetarët e vaksinuar fals dhe do të kishim një verifikim dhe efikasitet shumë më të saktë të vaksinave.

Prandaj, kur miratohet çdo masë shtrëngimi, nuk duhet harruar një nga ligjet bazë në fizikë: Aksion-Reaksion”, shkruan Beqarovski.

Ai shton se kush e di sa nga viktimat “të vaksinuar plotësisht”, në fakt nuk janë të vaksinuar.

TË FUNDIT
48 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
55 minuta
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
1 orë
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
1 orë
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
2 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

ME TE LEXUARA

11 orë
Bogoev: Jam i aftë për të qenë lider i LSDM-së
6 orë
ZNAM në Qeveri me VMRO-DPMNE-në, ja cilat ministri do t’i marrë
14 orë
Angellovska-Bezhoska: Megjithë goditjet, stabiliteti i monedhës vendase ruhet dhe rezervat devizore janë më të larta për 40%
4 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
11 orë
Aksident në Kratovë, ndërrojnë jetë dy persona
6 orë
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

INFO

NA NDIQ