Berat Gjimshiti i tregon italianëve: “Jam lider edhe te Kombëtarja, jo vetë këtu!”

Picture of INA
INA

27/10/2023

Per momentin, si qendërmbrojtës ndihem mirë, por varet nga çfarë vendos trajneri. Kam luajtur në të gjitha rolet, nuk është problem të përshtatesh, e rëndësishme është të jem i disponueshëm”.

Berat Gjimshiti, mbrojtës shqiptar i Atalantës, ka folur në konferencën për shtypin në prag të ndeshjes së Europa League kundër Sturm Graz:

“Ndihem lider jo vetëm tek Atalanta, por edhe në Kombëtare time, megjithatë gjithmonë ka hapësira për t’u përmirësuar, të ndihmon të japësh maksimumin. Dygolëshi i dy viteve më parë në Europa League? Mendoj se do te jetë e vështirë të bëj hat-trick (tregolësh).

Per momentin, si qendërmbrojtës ndihem mirë, por varet nga çfarë vendos trajneri. Kam luajtur në të gjitha rolet, nuk është problem të përshtatesh, e rëndësishme është të jem i disponueshëm”.

Porta, e pastër: “Të mos pësosh gol, të jep siguri dhe besim. Na mungon Palomino, një lojtar me shumë përvojë, por ne të gjithë japim maksimumin. Nëse je mbrojtës dhe pëson gola, zemërohesh gjithmonë. Përqendrimi duhet të jetë maksimal”.

TË FUNDIT
12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
13 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
13 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

13 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
2 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
2 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ