Berlin/ Debati për zgjerimin e Unionit, në panelin e nivelit të lartë i ftuar nga rajoni vetëm Bujar Osmani

INA
INA

03/11/2023

I pari i Diplomacisë, Bujar Osmani, dje me ftesë të Ministres së Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Analena Berbok, ka marrë pjesë Konferencën Ministrore “Unioni i zgjeruar, më i fuqishëm” në Berlin, organizuar nga Ministria Federale e Punëve të Jashtme.

“Isha i nderuar sot të jem ministri i vetëm nga rajoni pjesëmarrës në panelit e lartë për të ardhmen e Evropës i organizuar nga ministrja e Jashtme e Gjermanisë”, ka njoftuar Osmani.

Ministri si bashkëfolës në panel kishte Ministren e Jashtme të Gjermanisë, Analena Berbok, të Sllovenisë, Tanja Fajon dhe MPJ i Ukrainës, Dmytro Kuleba.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

vucic kendon

Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

Putin Yekaterina Duntsova

Kush është 40-vjeçarja që sfidon Putin, synon të rrëzojë nga froni kreun e Kremlinit

INFO

NA NDIQ