Bernardo Silva kthehet në “prioritet absolut” për Barcelonën…

INA
INA

04/08/2023

Me largimin e Ousmane Dembélé praktikisht të mbyllur, Barcelona është në merkato në kërkim të një lojtari të ri referues për sulmin dhe, sipas ‘Mundo Deportivo’, objektivi është përcaktuar si “përparësi absolute”: ai është Bernardo Silva!

Sipas gazetës së lartpërmendur, mesfushori portugez nga Man.City, 28 vjeç, është ajo që kërkon Xavi dhe tashmë operacioni ka nisur, pasi për këtë sulm kanë rënë dakord edhe Joan Laporta, Mateu Alemany dhe Deco. Prioriteti është i tillë që, sipas ‘MD’, të gjitha çështjet e tjera të tregut vendosen në plan të dytë.

Gazeta katalanase supozon se nënshkrimi nuk do të jetë i lehtë, veçanërisht pasi Pep Guardiola e sheh Bernardo Silvën si një lojtar thelbësor, por e vërteta është se culés gjithashtu pretendojnë të luajnë me vullnetin e lojtarit, i cili nuk e fshehu kurrë vlerësimin e tij për klubin e “Camp Nou”.

Bernardo Silva, duhet theksuar se ka kontratë deri në vitin 2025 dhe sulmuesi portugez vlerësohet në 80 milionë euro.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ