Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

Picture of ina-online
ina-online

19/05/2024

Ekipi Besa nga Dobërdolli është në festë.

Dobërdolli është fshat nga komuna e Gostivarit.

Besa është krenari jo vetëm e fshatit por edhe e komunës, e cila këtë sezon ka treguar lojëra fantastike në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut në futboll.

Ekipi nga Dobërdolli bindshëm fitoi vendin e parë me 74 pikë dhe siguroi hyrjen për herë të parë në histori në elitë.

“Besa organizoi festën e titullit në Dobërdoll, ku lojtarët, stafi profesional dhe drejtuesit e klubit së bashku me miqtë dhe familjarët e tyre festuan suksesin me tifozët.

Është interesante se në Dobërdoll, futbollistët e Besës kanë bërë fotografi dhe kanë festuar me kupë dhe medalje që klubi i ka blerë vetë, ndonëse kupën dhe medaljet zyrtare të FFM-së do t’i marrin sot pas ndeshjes me Pobedën në Prilep.

Armend Alimi, Izaer Emini, Jasmin Meçinoviq, Hristijan Dragarski, Ramadani, Borha dhe të tjerët së bashku me trajnerin Aleksandar Tanevski kanë pas një sezon perfekt pa humbje në 24 ndeshje në seri, vetëm një humbje dhe 74 pikë”, shkruan mes të tjera mediumi maqedonas “Sportmedia”.

TË FUNDIT
9 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
12 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
12 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
12 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
12 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

12 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
12 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
1 ditë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
9 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
1 ditë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ