Besa e Dobërdollit po përgatit super skuadër

Picture of ina-online
ina-online

07/06/2024

Anëtari i ri i elitës së futbollit maqedonas, Besa e Dobërdollit, po përgatitet për sezonin e ri.

“Skuadra nga Dobërdolli për sezonin e ri është përforcuar edhe me futbollistin nga Bregu i Fildishtë, Adama Samake, i cili vjen nga radhët e Makedonija GP, ku ka luajtur sezonin e kaluar:, shkruan mediumi maqedonas “Ekipa.mk”.

Bes ka nënshkruar edhe me portierin Kostadin Zahov, i cili vjen nga skuadra e Voska Sport. Zahov sezonin e kaluar e mbrojti mirë portën e Ohrit, ku në fillim të vitit kishte ardhur nga Shkëndija.

Futbollistët e larguar nga kampioni Struga TL, Mexhit Neziri dhe Edis Maliqi, tashmë janë pjesë e Besës.

TË FUNDIT
1 min
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
3 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
4 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
5 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë
8 orë
Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

ME TE LEXUARA

2 ditë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
23 orë
ESPN: Shqipëria, kundër të gjitha parashikimeve në “grupin e ferrit”
12 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
2 ditë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
23 orë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
10 orë
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
2 ditë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
22 orë
FOTO/ Kush ishte shqiptari që hyri në fushë në ndeshjen me Spanjën
9 orë
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

LEXO MË SHUMË

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

Spanja Luis De La Fuente

De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë

INFO

NA NDIQ