BESA: Krimi në BDI po vazhdon në një nivel më lartë

INA
INA

10/01/2024

Nga Lëvizja BESA kanë reaguar rreth emërimit të drejtorit të ri në M-NAV, Hekuran Asani ku akuzojnë BDI-në për nepotizëm partiak

”Kriminelët e partisë po zëvendësohen me familjarët pretendent për kriminel më të mëdhej. Kështu funksionin Ali Ahmeti dhe BDI viteve të fundit. Pas skandalit në M-NAV burimi i së cilit ishte tek zhvatja përmes nepotizmit partiak, krimi vazhdon në një nivel më lartë.

Drejtori i ri i M-NAV po dilka se qenka nga Kërçova dhe rezultoj të jetë komshia i Ali Ahmetit! Pasi i rehaton fëmijët e tij, nipërit e të tjerët, Alia që të ketë në kontroll çdo institucion, fillimisht vendosi njerëz të afërt nga fshati i tij dhe rrethina nëpër gjykata e prokurori, e tani edhe në M-NAV edhe një komshi!

А ka kaq shumë vend Lista e Zezë e SHBA-së që të nxen të gjithë kriminelët e BDI-së dhe këtij pushteti!” – thonë nga Lëvizja BESA.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

INFO

NA NDIQ