Krerët e BESËS me diasporën në Zvicër, Limani: Zgjerimi i radhëve për fitore

Picture of ina-online
ina-online

13/06/2023

Krerët e Lëvizjes BESA po zhvillojnë aktivitete me diasporën në Zvicër.

“Veprimtaria që s’ndalon. Takim i rradhës me Kryesinë e ngushtë të Degës së Lëvizjes BESA-Zvicër”, ka shkruar nënkryetari i Lëvizjee BESA, Fatmir Limani i cili bashkë me sekretarin organizativ, Adnan Azizi po zhvillojnë takime me aktivistë të diasporës.

“Diskutim rreth zhvillimeve në vendlindje, taktizimit të subjekteve që qeverisin vendin mbi bazën e krimit dhe propozimet, për shpëtim të vendit nga kriminelët.

Përzgjedhja e anëtarit të Kryesisë dhe parapërgatitjet, për “betejat” e rradhës, të cilat do të garantojnë jetesë të dinjitetshme në vendlindje. Zgjerim i rradhëve, për të siguruar fitore plebishitare në Zonën e 6-të”, ka shkruar Limani.(INA)

Postim i Limanit KETU

TË FUNDIT
18 minuta
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
3 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
4 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri
4 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

1 ditë
Australiani kapet në Ohër për grabitje
18 orë
Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik
1 ditë
Paga mesatare për muajin mars është 40.496 denarë
18 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
1 ditë
Policia e Maqedonisë jep detaje për arrestimin e Feros
18 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

LEXO MË SHUMË

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

INFO

NA NDIQ