Besa: Vjetërsimi i lëndëve, pasqyrë e BDI-së e LSDM-së

ina-online
ina-online

14/11/2023

Lëvizja Besa vlerëson se me vjetërsimin edhe të një lënde të ish-shefit të DSK-së, Sasho Mijallkov por edhe të akuzuarve të tjerë për krime, dëshmohet se LSDM kur ka qenë në opozitë ka pasur vetëm një qëllim, të vij në pushtet, të bashkohet me BDI-së dhe të mbrojnë kriminelët e pushtetit të kaluar që bashkë me ta të vazhdojnë krimin, tenderët, korrupsionin, pasurimin personal dhe varfërinë e qytetarëve.

“Derisa krimi në pushtetin aktual vazhdon e rritet, rritet edhe lirimi i të auzuarve, për të cilët, LSDM kur ishte në opozitë dëshmonte se ata kanë bërë krim, korrupsion dhe duhet të jenë në burg.
Me vjetërsimin edhe një lënde të ish-shefit të DSK-së, Sasho Mijallkov por edhe të të akuzuarve të të tjerë për krime të dyshmita, dëshmohet se LSDM kur ka qenë në opozitë ka pasur vetëm një qëllim, të vij në pushtet, të bashkohet me BDI-së dhe të mbrojnë kriminelët e pushtetit të kaluar që bashkë me ta të vazhdojnë krimin, tenderët, korrupsionin, pasurimin personal dhe varfërinë e qytetarëve. Kjo është arsyeja pse Maqedonia e Veritu nuk shkon drejtë BE-së. Andaj si Lëvizje BESA vlerësojmë se zgjedhjet janë shpëtim për qytetarët dhe ndëshkim për krimin dhe kriminelët”, reagon Lëvizja BESA.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

ministria financave e maqedonise

Vendimi për pagat shkakton revoltë tek të punësuarit në Ministrinë e Financave

LSDM SDSM

LSDM fton partitë për krijimin e Frontit Europian

stevo pendarovski

Pendarovski për ndryshimet kushtetuese: Do të presim qeverinë e ardhshme

ndotja shkup

Qyteti i Shkupit: Qytetet më të ndotura në Maqedoni janë Strumica dhe Tetova

policia-714x420

Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

INFO

NA NDIQ