Besim Hoda: Shqiptarët duhej të kishin kryeministër me mandat njëvjeçar, jo teknik

ina-online
ina-online

31/01/2024

Besim Hoda është mysafir në ClickPlus në TV21.

Duke komentuar çështjen e kryeministrit teknik – kryeministrit të parë shqiptar, Hoda thotë se ai duhej të ketë mandat njëvjeçar dhe jo tremujor.

“Nëse Qeveria ndryshon në formë xhentëlmeni, do të ishte mirë të ndahet gjithçka me përqindje. Nëse shqiptarët dolën me 26% në regjistrimin e fundit, marrëveshja duhej të ishte që në 4 vjet mandat të kryeministri, të kishte kryeministër shqiptar për një vjet. Kjo do të ishte vlera reale”, tha Hoda.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ut zaim

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Universitetin Kirili dhe Metodi” në Shkup dhe jo për Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ