Betis-Barcelona, sot mësohet rivali i Realit në finalen e Superkupës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Real Madridi do ta mësojë sot kundërshtarin e finales së madhe të Superkupës së Spanjës që do të dal nga ballafaqimi ndërmjet Real Betisit dhe Barcelonës, sfidë e cila do të zhvillohet sonte me fillim nga ora 20:00.

Sfida që do të zhvillohet në stadiumin “King Fahd”, pritet të jetë mjaftë interesante pasi Betisi di të jetë gjithmonë një rivalë i vështirë për skuadrën e Xavit dhe motivi i tyre për të luajtur në finale është jashtëzakonisht i madh.

Përballë Barcelonës së kompletuar, Betisi do të luajë më tri mungesa, pasi Cruz, Camarasa dhe Joaquin nuk do të paraqiten për shkak të lëndimeve.

Këto janë formacionet e mundshme:

Real Betis: Silva; Ruibal, Ruiz, Gonzalez, Miranda; Rodriguez, Carvalho; Henrique, Fekir, Rodri; Iglesias

Barcelona: ter Stegen; Kounde, Araujo, Christensen, Alba; de Jong, Busquets, Pedri; Raphinha, Lewandowski, Dembele

TË FUNDIT
3 orë
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri
3 orë
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
3 orë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
3 orë
​Publikohet lista e përfaqësueses së Kosovës (LISTA)
3 orë
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

ME TE LEXUARA

1 ditë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
16 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
11 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
4 orë
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese
3 orë
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij
3 orë
​Publikohet lista e përfaqësueses së Kosovës (LISTA)

LEXO MË SHUMË

ps mbappe

Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri

Vincent Kompany

U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub

TOPI-I-ARTE

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

kosova futboll

​Publikohet lista e përfaqësueses së Kosovës (LISTA)

flick

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

bonucci

Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

duka cana

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

INFO

NA NDIQ