Bexheti kërkon nga qytetarët që të paguhen detyrimet komunale, thotë se është rritur realizimi i buxhetit në Saraj

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2023

Kreu i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti përmes rrjeteve sociale thotë se është rritur realizimi i buxhetit në komunën e Sarajit, përcjell TV21. Bexheti thotë se realizimi i buxhetit në këtë komunë për vitin 2022 është 115.000.000 denarë ose 80% i të hyrave vetanake të planifikuara.

“Apelojmë deri tek qytetarët që të vazhdojnë me pagesën e detyrimeve komunale pasi që rritja e arkëtimit të taksave dhe tatimeve në përgjithësi janë instrumenti kyç për përmirësimin e cilësisë së shërbimeve dhe hapin mundësi për realizimin e projekteve kapitale të financuara me mjete vetanake”, ka shkruar Bexheti duke theksuar se Ndërmarrja Publike Komunale ka shënuar rritje në realizimit e të hyrave.

TË FUNDIT
1 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
2 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
2 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
3 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
4 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in
10 orë
Protestë e të punësuarve të Postës
1 ditë
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
6 orë
OEMVP mbështet kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Evropian
23 orë
30 ditë paraburgim për gjykatësin Georgiev, kërkohen masa kujdesi për Memetin

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

denari-756x420-696x387-1

Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

INFO

NA NDIQ