Bexheti në takim pune me ministrin Nuredini, në fokus përmirësimi i gjendjes së mjedisit jetësor

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27 Janar, 2022

Kryetari i komunës së Sarajit z. Blerim Bexheti bashkë me sekretarin e komunës z. Sefi Shabani dhe kryetarin e këshillit komunal z. Muhamed Ramadani realizuan një takim pune me Ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor z. Naser Nuredini.

Si temë diskutimi ishte mundësia për përmirësimin e gjendjes së mjedisit jetësor në komunën tonë. Gjegjësisht si projekte konkrete infrastrukturore u diskutuan: Faza e dytë e ndërtimit të ujsjellësit që do të përmirësoj furnizimin me ujë të pijshëm për vendbanimet: Rashçe, Kopanic, Bojanë, Bukoviq dhe Llaskarcë.

Projekt tjetër i rëndësisë së veçantë për të cilin diskutuam ishte Ndërtimi i shtratit të “Rekës” bashkë me kolektorin për mbledhjen e ujërave fekal, që kalon nga vendbanimi Bojanë dhe shkon deri në lumin Treska.
Komuna e Sarajit do të vazhdoj edhe më tej bashkëpunimin me institucionet për realizimin e projekteve që për qëllim kanë përmirësimin e kushteve infrastrukturore dhe mbrojtjen e mjedisit jetësor.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ