Bexheti: Situata nuk është ashtu siç e prezanton Artani me vizatime 3D

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2023

Të pakënaqurit në BDI realizuan takim sot në Hasanbeg të Shkupit ku vazhduan të kërkojnë ndryshime në parti dhe llogari nga ministrat e kësaj partie në qeveri. Kryetari i Sarajit, Blerim Bexheti në fjalimin e tij theksoi se situata në vend nuk është ashtu siç, sipas tij, e paraqet zëvendëskryeministri Grubi me propagandën e tij.

“Kërkojmë llogari pasi në mungesë të organeve partiake për tre vite, pa kryesi të partisë ministrat me shumë të drejtë nga shumëkush u llogaritën si uzurpatorë të vendimmarrjes, politikëbërjes, resurseve njerëzore dhe ja ku jemi sot ku me gjith[ këtë pushtet, jemi në pozita shumë të dobëta”, tha mes tjerash Bexheti në Hasanbeg.

Ky ekzekutiv i BDI-së sipas Bexhetit është i paaftë dhe prandaj duhet të lirojnë rrugë për forca të reja./KlanMacedonia

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1059

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

INFO

NA NDIQ