Biden feston ditëlindjen e 81-të

INA
INA

20/11/2023

Presidenti i SHBA-së Joe Biden sot feston ditëlindjen e 81, mirëpo ai nuk ka plane për një festë publike luksoze, edhe pse demokratët kërkojnë një strategji për të qetësuar shqetësimet e votuesve për moshën e tij deri në zgjedhjet e vitit të ardhshëm.

Për shumë njerëz të një moshe të caktuar, vjen një moment kur shënon një ditëlindje tjetër, dhe kjo nuk mirëpritet me të njëjtin entuziazëm si dikur. Kjo u ndodh edhe njerëzve të cilët nuk kandidojnë as për president.

Për Presidentin Biden, i cili mbush 81 vjeç të hënën, një ditëlindje tjetër mund të sjellë më shumë përgjegjësi sesa argëtim, duke sjellur në kujtesë moshën e tij një elektorati tashmë skeptik. Ndryshe nga presidentët e tjerë që kanë festuar ditëlindjet me ngjarje politike luksoze, Biden planifikon të përjetojë momentin historik të tij privatisht me familjen në Nantucket më vonë këtë javë, shkruan The New York Times.

Dhurata më e mirë për ditëlindje që presidenti më i vjetër në historinë amerikane mund të shpresonte do të ishte një strategji për të qetësuar shqetësimet e votuesve, por kjo ka qenë e vështirë për t’u arritur.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biden-trump

Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi, nëse Trump nuk do të ishte në garë

Putin

Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zelenski

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

europa_flamujt

Samiti BE-Kinë përballet me pengesa të mëdha

grat me te fuqishme

Forbes publikon listën e femrave më të fuqishme në botë, kryeson Ursula von der Leyen

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Rusia gjatë natës ka lëshuar 48 drone mbi Ukrainë, rrëzohen 41

JIM townsend

Townsend: Nuk mendoj se do ketë shpërthim lufte në Ballkan

Benjamin Netanyahu

Netanjahu: Vetëm ushtria izraelite mund të çarmatosë Gazën

mexhiti arabi

Mexhiti: Maqedonia e Veriut dhe Emiratet e Bashkuara Arabe do të forcojnë bashkëpunimin në shëndetësi

INFO

NA NDIQ