Biden: U rikonfirmua parimi amerikan se askush nuk është mbi ligjin

Picture of INA
INA

31/05/2024

“U rikonfirmua parimi amerikan se askush nuk është mbi ligjin”,, kështu deklaroi Presidenti amerikan Joe Biden pasi gjyqi shpalli fajtor ish-presidentin e SHBA-së Donald Trump për falsifikimin e të dhënave të biznesit.

Biden theksoi se Trumpit iu dha mundësia të mbrohej, ndërkaq juria u zgjodh si çdo juri tjetër në Amerikë dhe pas një diskutimi të kujdesshëm, mori një vendim unanim.

Presidenti Biden shtoi se tani Trumpit do t’i jepet mundësia për të apeluar vendimin.

TË FUNDIT
52 minuta
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
8 orë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
8 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
8 orë
Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite
9 orë
Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit
8 orë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
1 ditë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
52 minuta
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
1 ditë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
1 ditë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
2 ditë
Kosova dhe Serbia, në gjykimin e James Rubinit
14 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi
2 ditë
Kuvendi sot zgjedh qeverinë e re në krye me Hristijan Mickoski

LEXO MË SHUMË

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

Tifozet kuq e zi kombetarja

UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë

muharrem maralusha

Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)

haxh-meke

Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite

arben taravari

Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

DASH Uashington Departamenti

DASH: Pozicioni i Mickoskit është në përputhje me Prespën

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re

JAVA CAME CAMERIA

80 vjetori i gjenocidit ndaj çamëve shënohet edhe në RMV

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi

INFO

NA NDIQ