Bideni skeptik për armëpushimin rus: Putini po përpiqet të gjejë pak oksigjen

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/01/2023

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka kërkuar për një armëpushim në Ukrainë, sepse ai nuk po mund ta vazhdojë luftën e tij.

Rusia tha se do të respektonte një armëpushim sot dhe nesër për të shënuar Krishtlindjet Ortodokse – por masa është pritur me skepticizëm, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

I pyetur në lidhje me armëpushimin e propozuar, presidenti amerikan Joe Biden tha: “Unë hezitoj t’i përgjigjem çdo gjëje që thotë Putin. Më dukej interesante se ai ishte i gatshëm të bombardonte spitalet, çerdhet dhe kishat… në 25 dhe Vitin e Ri”.

“Dmth, unë mendoj se ai po përpiqet të gjejë pak oksigjen”, ka theksuar Biden.

Ukraina ka refuzuar ofertën e armëpushimit, duke thënë se nuk do të ketë armëpushim derisa Rusia të tërheqë trupat e saj.

TË FUNDIT
3 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
3 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
5 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
5 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
7 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

ME TE LEXUARA

3 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
16 orë
Falimentoi prodhuesi gjerman i makinave elektrike Next.e.Go Mobile, investimi i planifikuar edhe në Maqedoni
3 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
16 orë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë
11 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
11 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
11 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
10 orë
"Si shqiponjë në stadium", fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund
16 orë
17 vjet burg për shqiptarin nga Maqedonia që vrau gruan në Zvicër

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ