Trego si e more pasaportën greke, Bido i’a përplas në sy Arian Çanit (VIDEO)

ina-online
ina-online

17 Shtator, 2023

Gazetari dhe moderatori i njohur Arian Çani është përfshirë mbrëmjen e sotme në një debat të ashpër me drejtorin e Arkivave, Ardit Bido.

Debat i cili ka kaluar në fyerje dhe akuza personale mes dy të ftuarve.

Të ftuar të dy në emisionin “Now” të Erla Mëhillit, Bido ka akuzuar Çanin se e ka marrë pasaportën greke falë ndërhyrjeve të Fredi Belerit, ndërsa gazetari i tha se në fakt ajo i takonte falë origjinës së nënës së tij.

“Po pse s’ke b*thë t’i thuash? Pse s’ke b*thë t’i thuash?!”, i tha Çani drejtorit të Arkivave, pasi ky i fundit u shpreh se kishte çfarë të thoshte për gazetarin. E gjitha nisi për shkak të bindjeve të ndryshme të dy të ftuarve.

Ardit Bido: Unë kam çfarë them për ty Çani

Arian Çani: Unë jam kristal, zotëri

Ardit Bido: Ke interesat e tua me Belerin

Arian Çani: Cilat janë, mi thuaj

Ardit Bido: Po i di ti o burrë

Arian Çani: Po pse s’ke bythë t’i thuash? Pse s’ke bythë t’i thuash?!

Ardit Bido: A ka ndërhyrë për ndonjë gjë për ty?!

Arian Çani: Fare, zero! Edhe po të ketë ndërhyrë, unë do t’i them faleminderit

Ardit Bido: Asnjëherë?!

Arian Çani: Po thuaje o trim

Ardit Bido: Për pasaportë po them mo

Arian Çani: Po unë pasaportën e meritoj se kam mamanë greke mo. Qenke idiot fare

Ardit Bido: Po mirë mo mirë, po a ka ndërhyrë mor burrë?!

Arian Çani: Jo fare, ma vërteto që ka ndërhyrë

Ardit Bido: Po unë pyeta

Arian Çani: Mos provoko me mua se provokoj më shumë së ty

© Te drejtat e videos nga Euronews Albania ne Youtube. Momentin e debatit e gjeni në minuten 03.31

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kisha shqiptare shen kozmai

Kisha Shqiptare “Shën Kozmai” mallkon kishen serbe dhe jep disa vendime kanunore kishtare

majko flamuri shqiperi etnike

Zgjedhjet për kryetar bashkie në Kukës, PS shpall fitoren, feston me flamurin e Shqipërisë Etnike

cunat e vlores

Çunat e Vlorës publikojnë një video teksa i këndojnë Adem Jasharit: Edhe pse jemi në një moment festiv, mendjen e kemi tek Kosova jonë

edi rama

PS fiton zgjedhjet në Kukës, qytetarët: Video-skandali i Gjicit nuk ndikoi tek votat

Edi Rama

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

termet

Tirana zgjohet me tërmet, ja sa ballë ishte

shkolle arsimtari nxenesi

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë nxënësit: O psikopat, a e di se çfarë të bëjë

kombetarja-kuq-e-zi

Ndryshime ligjore për marrjen e shtetësisë, Rama: Talentet e rinj në sport e art, pasaportë shqiptare pa mbushur 18 vjeç

bajram begaj OKB

​Begaj në Asamblenë e OKB-së: Njiheni pavarësinë e Kosovës

INFO

NA NDIQ