Bie piku i valës së katër me virus në Maqedoni

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2022

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në vend është 7.595. Dje u regjistruan 668 raste të reja me COVID-19, prej të cilave 81 riinfeksione.

Sipas raportit të fundit të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, deri më tani në vend janë kryer 1.870.093 analiza. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuarve me COVID-19 që nga fillimi i epidemisë është 293.328, numri i të shëruarve është 276.835, ndërsa numri i të vdekurve është 8.898.

Numri i rasteve aktive në vend është 7.595. Më shumë raste aktive ka në qytetet Shkup-4.205, Manastir-373, Kumanovë-333, Veles-297 dhe Tetovë-290 raste aktive.

Zyrtarët shëndetësorë vlerësojnë se piku i valës së katërt është në rënie dhe se situata epidemiologjike po përmirësohet dalëngadalë. Megjithatë, do të priten rezultatet e ekzaminimit serologjik për lehtësimin e mundshëm të masave mbrojtëse.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

INFO

NA NDIQ