“Bie” Shkupi dhe Struga, përfiton Shkëndija! Tetovarët marrin kreun e klasifikimit

Picture of ina-online
ina-online

01/05/2024

Shkëndija e Tetovës merr kreun e klasifikimit në Maqedoninë e Veriut, duke përfituar edhe nga disfata e Shkupit dhe Strugës.

Tetovarët realizuan një përmbysje të çmendur pasi po humbisnin me shifrat 0-2 deri në minutën e 77 ndeshjen ndaj Brera Strumica. Por, në këtë minutë nisi edhe përmbysja e madhe me kuqezinjtë që realizuan tre gola të shpejtë me anë të Ademit, Cakes dhe në limite me Aganspahic. Një trepikësh që ngjit Shkëndijen në vendin e parë me 58 pikë, po aq sa edhe Struga me Shkupin.

Siç e përmendëm më parë, nuk ishte një javë e mbarë për Shkupin dhe Strugën që u mposhtën respektivisht nga Gostivari dhe Tikves. Shkupi u mposht me shifrat 2-0, ndërsa Struga 3-2, me të dyja skuadrat shqiptare që tashmë mbeten në kuotën e 58 pikëve kur kanë mbetur edhe tre ndeshje nga fundi i kampionatit.

Si Shkupi, ashtu edhe Struga do të përballet me Shkëndijen në sfidat që me siguri do të përcaktojnë edhe fituesin në fund.

Sa i takon ndeshjeve të tjera të javës së 30 në Maqedoninë e Veriut, Vardari mposhti në transfertë 0-3 Bregalnicën, Voska Sport fitoi në transfertë 0-2 me Makedonija GP, si dhe Rabotnicki fitoi po në transfertë 0-1 ndaj Sileksit.

TË FUNDIT
1 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
11 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
12 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
12 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
12 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

12 orë
Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite
12 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur
12 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
2 ditë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
12 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
11 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
2 ditë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ