Bilall Kasami: Dëshmori Mujdin Aliu ra për të mos vdekur kurrë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/04/2023

Kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami bashkë me bashkëpunëtorët e tij ka vendosur kurora lule mbi varrin e dëshmorit të UÇK-së, Mujdin Aliu.

“Rruga e lirisë ishte e shtruar me gjak e me sakrificë, në 24 vjetorin e rënies heroike sot kujtojmë dëshmorin Mujdin Aliu. Atdhedashuria e Mujdinit ishte e pashoq pasi ai nuk përkrahu luftën vetëm verbalisht, por u rreshtua në vijën e parë të fronit në zonën operative të Dukagjinit. Simboli i trimërisë dhe lirisë i cili mbetet shtylla e fortë shqiptare dhe e luftëtarit guximtar!

I nderuar që sot të marr pjesë në Krosin pranveror “Mujdin Aliu” organizuar nga shkolla fillore “Gjergj Kastrioti Skënderbeu””, ka shkruar Kasami. (INA)

https://www.facebook.com/KasamiBilall/posts/764447251717923

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

Nikola-Sanduloviq

Sanduloviq, Lajçakut: Ke heshtur për tentimvrasjen ndaj meje nga Vuçiqi yt i dashur

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

divorc tradheti

Rajoni i Tetovës: Vitin e kaluar 482, para dhjetë viteve tri herë më pak divorce!

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Stevo Pendarovski është kandidati me shanset më të mira për të fituar dhe udhëhequr vendin në drejtim të integrimeve evropiane

INFO

NA NDIQ